Všeobecné informácie

Projekt hodnotenia obcí nadväzuje na prechádzajúce projekty a analýzy realizované v minulých rokoch. Metodika vyberala obce s dobrou finančnou i majetkovou bonitou, teda dobre hospodáriace bonitné obce. Hodnotenie bolo vypracované na základe dát získaných integračným prepojením na portály Ministerstva Financií publikujúce účtovné a rozpočtové dáta. Metodika je vypracovaná analytickým centrom SIMS, a.s. a nadväzuje na akademické štúdie Českých a Slovenských univerzitných a odborných kapacít zaoberajúcich sa štúdiom verejnej správy a regionálneho rozvoja.

Takže sme hodnotili 2926 obcí a analýzou prešlo 39,09%  obcí. Analyzovali sme obdobie od výsledkov s akými starostovia nové volebné obdobie začali s výsledkami ktoré dosiahli. Hlavnou úlohou hodnotenia je poskytnutie námetov obci či mestu pre zlepšenie finančného resp. majetkového riadenia a samozrejme pozitívne výsledky hodnotenia sú zároveň dokladom dobrej finančnej a majetkovej politiky a zároveň aj regionálnym marketingovým nástrojom manažmentu. Zároveň tieto relevantné údaje a hodnotenia o hospodárení poskytujeme širokej verejnosti a štátnym inštitúciám.

Zamerali sme sa na finančnú a majetkovú bonitu obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja. Vaša obec  pod vedením starostu a zastupiteľstva  bola vyhodnotená ako obec, ktorá sa môže zaradiť medzi 39,09% obcí, kde vedenie samosprávy efektívne využíva financie ako aj majetok pre trvalo udržateľný rozvoj. Tieto parametre sú zaujímavé aj z pohľadu využívania výsledkov projektov realizovaných z financií eurofondov.

Výhodou je, hodnotenie bude vložené v hodnotiacom systéme, ktorý odporúča a zároveň využíva Európska komisia pre Európsky sociálny fond na preverovanie a hodnotenie podnikov a  žiadateľov o poskytnutie eurofondov. Zároveň s ním pracuje štátna správa, finančné inštitúcie a podnikateľský sektor. Pečať nemá časové obmedzenie a bude zverejnená v systéme nastálo.

Protokol rozvoja miest a obcí 2017 - Obec Jelšovce TU

Pečať rozvoja miesť a obcí 2017 - Obec Jelšovce TU